Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Celoslovenské sústredenie Bobrovec 2014

Tak ako je už zvykom po minulé roky, aj tento rok sa konalo tradičné celoslovenské letné sústredenie v Bobrovci, v okrese Liptovský Mikuláš. Sústredenie prebiehalo v dňoch od 29.6. 2014 do 5.7. 2014. Zatrénovať si a zlepšiť svoje kvality prišlo približne 60 cvičencov z Bratislavy, Trnavy, Serede, Nitry, Nových Zámkov, Prievidze, Moldavy nad Bodvou, Hrhova, Turni nad Bodvou a Košíc.

Prvý ľahký tréning sa konal ešte v nedeľu, hneď po ubytovaní a zoznámení sa s prostredím. Od pondelka sa nabehlo na tvrdý režim sústredenia. Deň sa pre cvičencov začínal rannou rozcvičkou o 7:00 a pokračoval dvojhodinnovými tréningami od 10:00, 15:00 a 20:00 hodiny. Tréningy viedli prezident STA, medzinárodný inštruktor Ivan Kiko, IV. Dan, medzinárodný inštruktor Peter Šindler IV. Dan. V stredu nás svojou účasťou poctil prof. SGM Hwang Ho Yong IX. Dan, ktorý sa u nás zdržal dva dni. Počas prvého tréningu nám Veľmajster porozprával v skratke niečo o tom, čo je Taekwon-Do, o histórii a filozofii Taekwon-Do a prešiel si s nami základné techniky. Ďaľšie tréningy sa venoval systému matsogi, tulom a sparingu. Cieľom tréningov bolo zjednotiť naše techniky a rozšíriť naše vedomosti.

Síce nám prvé dva dni na sústredení počasie neprialo, nakoniec sa vyjasnilo a my sme si mohli užiť i mnoho zábavy. V utorok miesto poobedňajšieho tréningu  sme sa zabávali na športových hrách. Štvrtkový večer sme trávili spoločnou opekačkou. V piatok v poobedňajších hodinách sme sa vybrali do 12 kilometrov vzdialeného zábavného areálu, kde si na svoje prišli nielen deti ale aj dospelí. Posledný večer bolo miesto klasickej večere pre nás pripravené pečené prasiatko. Po dobrej večery sme sa všetci zabávali pri dobrej hudbe a tanci. V sobotu po raňajkách sme sa všetci posledný krát stretli v telocvični, aby sme zdolali technické skúšky, na ktoré sme sa celý týždeň poctivo pripravovali. Skúšajúcu komisiu tvorili prezident STA, medzinárodný inštruktor Ivan Kiko IV. Dan a Martin Surový II. Dan. Veliacim inštruktorom bol vedúci súťažného oddelenia Peter Tóth II. Dan.  Po skončení technických skúšok sme sa rozlúčili a niektorí z nás sa vybrali domov, iní sa išli okúpať do aquaparku v Bešeňovej a niektorí si išli zmerať svoje sily na preteky Spartan Race Super.

Každý z nás ktorý sa zúčastnil sústredenia si odnáša nádherné spomienky, veľa úžasných spomienok a množstvo nových kamarátstiev. Dúfame, že o rok sa opäť tu stretneme v hojnom počte a zažije mnoho skvelých chvíľ tak ako aj tento rok.

Podobné články

Najnovšie články

Partneri