Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Sústredenie Bobrovec 2013

V dňoch 29.6. 2013 – 6.7. 2013 sa konalo celoslovenské sústredenie v Bobrovci pri Liptovskom Mikuláši. V sobotu 29.6. o 15:00 sa všetci zišli na mieste a začali sa pomaly vybaľovať a oboznamovať s novým miestom.
Po večeri a krátkom oddychu sa začal prvý tréning, na ktorom sa začali spoznávať cvičenci. Večer sa konala oslava trénerov, na ktorej sa všetci zabávali. V nedeľu ráno o 7:00 sa rannou rozcvičkou začala celotýždenná tvrdá práca. Mnohí sa pripravovali na páskovanie, ktoré sa malo konať na konci sústredenia. Večer si oddýchli pri spoločnej opekačke. Hneď po prvom dni cvičenia sa skoro všetci zobudili s veľkou svalovkou. Napriek tomu  sa všetci plní odhodlania ďalej vrhli do trénovania. Po obede  išli skúsiť bobovú dráhu, na ktorej  si bláznivo zajazdili. V utorok si namiesto poobedného tréningu vyšli na Žiarsku chatu vo výške 1325 m.n.m.
Po dlhom dohováraní a prehováraní sa trénerom podarilo zlacniť cenu kolobežiek a tak si každý jeden mohol vyskúšať cestu dolu z chaty. Asfaltová cesta dlhá 5,3 km dala nejednému zabrať až na pár šikovných ktorý nepoznali strach. Do cieľa nakoniec prišli všetci šťastne s novým zážitkom a bez väčších zranení. Streda sa niesla v duchu športových hier a preto sme si usporiadali malý futbalový turnaj, pri ktorom niektorí aj tak trochu strácali nervy a brali to až príliš vážne, no nechýbal smiech a radosť z hry.. Po dni oddychu a regenerácie sa ďalej pokračovalo v trénovaní, avšak už s novými silami. Štvrtok ráno sa k nám už pripojil aj český inštruktor, ktorý si pomaly začal preverovať aj so slovenskými učiteľmi, čo sa naučili čvičenci a v čom majú ešte nedostatky.
Čím viac sa blížil čas páskovania, tým viac voľného času  trávili cvičenci v telocvični aj mimo tréningov, aby si ešte opravili chybičky. V piatok si tréneri všetkých ešte raz pred páskovaním vyskúšali či už z techník, tulov, matsogi alebo teórie aby sa rozhodli či môžu cvičenci ísť na páskovanie. Ako poslednú poriadnu večeru kuchár, ktorý celý pobyt varil výborné jedlá, upiekol prasa, na ktorom si všetci pochutnali. Nasledujúce ráno všetci po raňajkách išli do telocvične, kde sa malo konať páskovanie. Väčšina bola nervózna a netrpezlivo čakala, kedy ich už zavolajú. Keď všetkých vyskúšala skúšobná komisia, každému sa odovzdal preukaz a bol informovaný o výsledku skúšok.
Na konci boli všetci šťastní, nakoľko sa každému podarilo postúpiť o technický stupeň. Po spoločnom fotení a gratuláciách si všetci naložili tašky do áut. Rozlúčili sa všetci ako kamaráti a vydali na cestu domov s nádejou, že budúci rok sa na sústredení znova stretnú. /P.T./

Podobné články

Najnovšie články

Partneri