Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Veľké letné sústredenie 2015 – 1. deň

Už v nedeľu v poobedňajších hodinách sa stretli cvičenci z klubov z celého Slovenska na tradičnom celoslovenskom sústredení v malebnej dedinke  v strede Liptova v Bobrovci. Celkovo sa tu zišlo približne 70 taekwondistov z klubov z Nitry, Prievidze, Kolíňan, Nových Zámkov, Trnavy, Košíc, Moldavy nad Bodvou a Turne nad Bodvou.
Prvý deň
Bolo 7:00 hodín ráno a touto hodinou pre nás oficiálne začína celoslovenské letné sústredenie. Všetci sme čakali pred hlavnou ubytovňou na prvú rannú rozcvičku. Po zahriatí celého tela a odbehnutí niekoľkých kolečiek okolo ihriska sme sa nevedeli dočkať našich prvých raňajok. Po výdatných raňajkách nás čakal oddych v podobe 1,5 hodinovej prestávky, kde sme nabrali dostatok energie na zvládnutie prvého tréningu dňa. Medzi 10 a 12 hodinou sme tvrdo makali na rannom tréningu.
Na tréningu sme si precvičovali rôzne druhy cvikov pomocou ktorých sme si uvoľnili bedrá a kĺby. Ďalej nasledovali rôzne techniky na zlepšenie rýchlosti a sily kopov. Po chutnom obede prišla na rad prestávka na oddych a zrelaxovanie pred ďalším tréningom. Poobedňajší tréning viedol náš prezident Ivan Kiko a venovali sme sa zahriatiu šliach a svalov, nácviku na boxovacie lapy, rôznym simuláciám reálneho sparingu a rôzne kombinácie vhodné na útok pri športom súboji.
Na konci tréningu žiaci dostali trest v podaní nekonečných posilovačiek za rozprávanie na tréningu. Po tréningu sme sa všetci pripravili na posledné jedlo dňa. Na záver dňa boli všetci žiaci rozdelení na dve skupiny podľa technických stupňov. Pre nižšie technické stupne prezident pripravil premietanie inštruktážnych videí. Pre vyššie technické stupne bol pripravený špeciálny tréning zameraný na sparing formou hry a súťaže. Hlavným cieľom bolo otužovanie celého kolektívu a spríjemnenie celkovej atmosféry sústredenia.
Fotoalbum najdete tu.
SB

Podobné články

Najnovšie články

Partneri