Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Znojmo open 2016

Už deviatykrát hostilo české mesto Znojmo taekwondistov z rôznych kútov Európy na tradičnej medzinárodnej súťaži Znojmo Open. Rovnako tak – deviatykrát – sa na tomto podujatí zúčastnil aj klub zo Serede. V minulých rokoch boli v Znojme vždy úspešní a inak tomu nemalo byť ani v roku 2016. Záverečná súťaž seredského klubu v sezóne 2015/2016 sa konala počas prvého júnového víkendu a do bojov tentokrát za Sereď zasiahlo 17 súťažiacich. Cieľ bol jasný – opäť obstáť v dobrej európskej konkurencii a úspešne tak ukončiť sezónu.

Tím bol, podobne ako minulý rok, stále veľmi mladý, no vo väčšine prípadov predsa len skúsenejší. Vyššie technické stupne, ktoré stihli seredskí cvičenci za rok nadobudnúť, však znamenajú zároveň ťažšiu konkurenciu. Každý teda v ceste za úspechom potreboval maximálne úsilie. V disciplíne technické zostavy, ktorou sa súťaženie začalo, sa Seredčanom tentoraz skutočne darilo. Prvú medailu, ktorá bola bronzového lesku, vybojoval pre tím medzi žiakmi Simon Rajský. Rovnaký kov neskôr pridala za žiačky Sofia Nela Tóthová a za juniorov Peter Štrpka, ktorý si tentokrát okrem súťaženia vyskúšal aj úlohu rozhodcu.

Striebro získali Boris Bilka a Nicole Iracká a na najvyšší stupeň dosiahli Samuel Iracký, Nina Kopajová, Denis Šulák a Ema Valenčíková. Po zostavách tradične nasledoval športový boj, kde sa už do zápasenia zapojili aj seredskí seniori. Ešte pred nimi však svoje druhé striebro získal Boris Bilka a ku svojim zlatým medailám pridali strieborné aj Denis Šulák a Samuel Iracký, ktorý po svojom návrate do taekwonda úspešne pokračuje v zbieraní pódiových umiestnení. Samuel by tak mohol byť dobrou inšpiráciou pre ďalších bývalých bojovníkov, ktorí uvažujú o návrate do sveta tohto pekného športu. Za už spomínaných seniorov tentoraz bojovali za Sereď Juraj Ďuračka a Ivan Valenčík, pre ktorého to bola súťaž prvá.

Obaja sa napokon tešili zo strieborných medailí. Po individuálnych sparingoch ešte nasledovala disciplína tím sparing, kde zmiešaný, juniorsko-seniorský tím Serede v zložení Juraj Ďuračka, Samuel Iracký, Peter Štrpka a Ivan Valenčík nastúpil proti veľmi silným a skúseným súperom. Seredčania nakoniec po statočných výkonoch obsadili 3. miesto za národným výberom Poľska a za aktuálnym víťazom českej ligy v tejto disciplíne – tímom z Brna. Spolu tak Taekwon-Do klub Hong Ryong Sereď na súťaži Znojmo Open 2016 získal v individuálnych disciplínach 14 medailí, z toho 4 zlaté, 7 strieborných a3 bronzové. K tomu pridali už spomínané tretie v miesto v tímovej disciplíne. Na základe týchto výsledkov možno vyhlásiť, že cieľ bol splnený!
Výsledky
1. miesto:Samuel Iracký (zostavy), Nina Kopajová (zostavy), Denis Šulák (zostavy), Ema Valenčíková (zostavy)
2. miesto:Boris Bilka (zostavy, sparing), Juraj Ďuračka (sparing), Nicole Iracká (zostavy), Samuel Iracký (sparing), Denis Šulák (sparing), Ivan Valenčík (sparing)
3. miesto:Simon Rajský (zostavy), Peter Štrpka (zostavy), Sofia Nela Tóthová (zostavy), Tím Sereď (tím sparing)

Podobné články

Najnovšie články

Partneri