Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

1. ročník medzinárodnej súťaže Ljubljana Open 2016

V predposledný májový víkend sa seredská osemčlenná súťažná výprava vybrala bojovať prvýkrát na medzinárodnú súťaž do Slovinska. Očakávali veľmi kvalitnú konkurenciu z viacerých európskych krajín, čo sa aj potvrdilo! Seredský tím mal na súťaži s názvom Ljubljana Open možnosť zápasiť s pretekármi z Bosny a Hercegoviny, Česka, Macedónska, Maďarska, Rakúska, Srbska a samozrejme domáceho Slovinska.

Väčšina seredských súťažiacich sa tentokrát predstavila v dvoch tradičných disciplínach – zostavy a sparing. V prvej menovanej disciplíne bola tentoraz medailová bilancia menšia, o to viac seredský tím však ziskom striebra potešil medzi juniormi Samuel Iracký. Ten sa aktívnemu cvičeniu a súťaženiu vrátil po niekoľkoročnej pauze len nedávno a hneď sa mu podaril spomínaný úspech.

Veríme, že sa mu bude minimálne takto dariť aj naďalej. Viac sa darilo v sparingu, kde sa presadili traja seredskí momentálne najúspešnejší súťažiaci. Ema Valenčíková vybojovala striebro medzi žiačkami a medailu rovnakého lesku získal po veľmi pekných zápasoch aj Peter Štrpka, ktorý vo finále len tesne podľahol domácemu reprezentantovi.

Juraj Ďuračka sa okrem rozhodcovských povinností stihol večer predstaviť aj v práve spomínanej disciplíne sparing a zlatou medailou zakončil úspešné vystúpenie nášho klubu v Slovinsku. Klub Hong Ryong Sereď teda celkovo na súťaži v Ľubľane získal 4 medaily: 1 x zlato a 3 x striebro. Súťažnú sezónu 2015/2016 zakončí už tradične v júni medzinárodnou súťažou v českom Znojme, kam podobne ako minulý rok, vyšle vysoko početnú výpravu.
Výsledková listina:
Juraj Ďuračka – 1. miesto, športový boj
Samuel Iracký – 2. miesto, technické zostavy
Peter Štrpka – 2. miesto, športový boj
Ema Valenčíková – 2. miesto, športový boj

Podobné články

Najnovšie články

Partneri