Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

10. ročník Nitra Cup 2016

Dňa 23.4.2016 UKF Nitra v spolupráci so Slovenskou Taekwon-Do Alianciou usporiadali jubilejní 10. ročník medzinárodnej súťaže „Nitra Cup 2016“. Súťaž sa konala v mestskej športovej hale Klokočina v Nitre. Nitra Cupu sa zúčastnilo viac ako 219 taekwondistov z 20 klubov zo Slovenska, Slovinska, Česka, Maďarska, Srbska, Macedónska, Moldavska, Bosny a Hercegoviny a Rumunska.

Čestnými hosťami súťaže boli  medzinárodní inštruktori Ismet Ičanovic (VI. Dan) a Marinko Stojakovic (V. Dan). Po slávnostnom zahájení si svoje sily začali merať súťažiaci od najmladších po najstarších v disciplíne „Tul“ (technické zostavy). Skôr, ako na tatami nastúpili taekwondisti s cieľom zmerať si sily v „Matsogi“ (športový boj), bola krátka obedňajšia prestávka na doplnenie energie nielen súťažiacich, ale i rozhodcov.

V disciplíne „Matsogi“ a „Team matsogi“  sa začalo súťažiť od kategórie žiakov a žiačok, až po kategóriu seniorov a senioriek. Po ukončení  disciplíny  „Matsogi“, sa začalo súťažiť v disciplíne „Wirok. Na záver celej súťaže prebiehalo udeľovanie medailí súťažiacim a vyhodnotenie najlepšieho žiaka, juniora, seniora, najlepšej žiačky, juniorky, seniorky a samozrejme prvé tri najúspešnejšie kluby súťaže.

Slovenský reprezentačný tím (Slovakia national team) sa umiestnil na krásnom treťom mieste medzi najúspešnejšími klubmi. Člen slovenského reprezentačného tímu „tréner trnavského klubu Dominik Sawicki“ získal pohár najúspešnejšieho seniora turnaja. Chceli by sme sa prezidentovi Ivanovi Kikovi  a nitrianským organizátorom poďakovať za skvele zorganizovanú súťaž.