Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Opäť sme prerážali stavebný materiál!

30. septembra 2013 sa v Nových Zámkoch na ZŠ. Antona Bernoláka uskutočnila ukážka bojového umenia Taekwon-Do ITF v podaní taekwondistov z Nitry a Nových Zámkov. Ukážka bola spojená s náborom nových členov v Nových Zámkoch. Do telocvične si našlo cestu množstvo obyvateľov Nových Zámkov, rôznych vekových skupín. V hľadisku však prevládali deti, ktoré mali z Nášho vystúpenia iste veľký zážitok. Na ukážke sa postupne predstavovali rôzne technické stupne od frebných opaskov až k inštruktorom. Na úplnom začiatku mali diváci možnosť vidieť, že v taekwonde vek nehrá žiadnu rolu – vystúpenie Adamka Blaha z Nitry, ktorý odcvičil technickú zostavu na svoj technický stupeň, otváralo ukážku.
Po Adamkovom vystúpení mali diváci možnosť vidieť všetky disciplíny Taekwon-Do, teda zostavy, riadený boj, špeciálne kopy, sebaobranu a v neposlednom rade prerážanie. Ako už býva na podobných akciách u taekwondistov zvykom, aj v Nových Zámkoch sa likvidoval stavebný materiál vo veľkom. Pukot dosiek z tvrdých kopov, úderov a sekov sa niesol celou telocvičňou a to nebolo všetko.
Zlatým klincom vystúpenia bolo prerážanie škridiel a stavebných tvárnic. Z Nových Zámkov sme si odnášali skvelý pocit, nakoľko Nás na konci vystúpenia diváci odmenili mohutným potleskom. Po ukážke a uprataní telocvične sme vyrazili na cestu domov. Touto cestou prajeme chalanom z Nových Zámkov veľa úspechov do budúcnosti a pevne veríme, že sa na podobnej akcii vidíme opäť. Taekwon! (y)

Podobné články

Najnovšie články

Partneri