Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Medzinárodná súťaž Lehel Vezér CUP 5.10.2013 – Jaszbereny, Maďarsko

Po niekoľkých seminároch zameraných na technické zostavy ale aj sparing sa Nám naskytla príležitosť otestovať si zručnosti na medzinárodnej súťaži v Maďarsku. Konkrétne sa jednalo o medzinárodnú súťaž Lehel Vezér v Jaszbereny, ktorej sa zúčastňujú slovenské kluby už niekoľko rokov. Tento rok sme však na súťaži reprezentovali Slovensko pod názvom Slovakia – National Team. Ako názov správne naznačuje, súťaže sa zúčastnila širšia reprezentácia spolu s vybranými taekwondistami z jednotlivých klubov. Na súťaž sme vyrážali v skorých ranných hodinách, čo spôsobilo nielen cvičencom problémy so vstávaním. Cesta do Maďarska bola síce trochu rozpačitá, nakoľko nám niekedy nevedeli pomôcť ani samotné GPS navigácie, avšak nakoniec sme úspešne dorazili do cieľa – športovej haly v Jaszbereny. Po registrácií a oficiálnom nástupe sa začalo súťažiť. Ako prvé prišli na tatami najvyššie technické stupne, ktoré neskôr vymenili dobok za rozhodcovský oblek. Medzi vyššími tech. stupňami sme mali zástupcu Michala Vavra (III.dan), ktorý skončil vo svojej kategórií na prvom mieste.

V kategórii prvých a druhých danov nás reprezentovali Vladimír Slávik (II.dan), Bianka Oravec (I.dan), Peter Toth (II.dan) a Štefan Nemček (I.dan), ktorý si z maďarska priviezli tiež niekoľko medailí (viď. výsledková listina). Počas dopoludnia sa dostali na rad a svoje technické zostavy predviedli aj ďalší členovia širšej reprezentácie – Jaroslav Holemy a Matej Vlčej.
Po asi hodinovej obednej prestávke prišli na rad sparingy. Súťaže sa zúčastnili aj krajiny ako Srbsko, Slovinsko, Česko a samozrejme domáce Maďarsko a naši súťažiaci mali možnosť vidieť a aj zažiť odlišné štýly sparovania. Najmä hraví Slovinci a tvrdí Srbi spôsobovali na súťaži nemalé problémy nielen Slovákom. Pri sparingoch sa však naši reprezentanti posnažili a dali zabrať aj oveľa skúsenejším zápasníkom. Výsledkom bolo nespočet medailových umiestnení.
Po oficiálnom prední týchto ocenení sme sa rozlúčili s organizátormi súťaže a okolo šiestej hodiny poobede sa vybrali na dlhú cestu domov. Na súťaži sa taktiež zúčastnili aj predseda technického oddelenia Martin Surový (II.dan), reprezentačný tréner Peter Bocán (II.dan) a coach pre nižšie opasky Peter Ivanko (I.dan). S výsledkami súťaže sme mimoriadne spokojní, avšak musíme pokračovať v práci a postupne sa pripravovať na ďalšie súťaže. Našim úspešným športovcom samozrejme gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.(y)

Výsledková listina

Súpiska:

Bianka Oravec – 2. miesto matsogi

Erik Juhász – 1. miesto matsogi, 3. miesto tul

Ladislav Maruscsák – 3. miesto matsogi

Michal Kráľ – 1. miesto tul, 3. miesto matsogi

Vladimir Slávik – 2.miesto matsogi , 2.miesto tul

Lenka Révaiová – 1. miesto Tul 6-5kup seniorky, 1.miesto matsogi nad 60kg seniorky

 Mário Kovacs – 3.miesto Tul 6-5kup juniori

 Peter Toth – 3.miesto Tul 1.dan seniori

 Michal Vavro – 1.miesto Tul 3.Dan seniori

Jaroslav Holemy – 3. Miesto matsogi, 1. miesto tul

Matej Vlčej – 3. Miesto matsogi

Štefan Nemček – 3. Miesto matsogi, 3. Matsogi, 2. miesto Tul

Ivona Oboňová – 3. Miesto matsogi

Oskar Sedmák – 3. Miesto Tul

Coach: Peter Bocán, Peter Ivanko

Rozhodca: Matin Surový

Podobné články

Najnovšie články

Partneri