Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Demonštrácia bojových umení v Nitre

Pod záštitou Slovenskej Taekwon-do Aliancie sa dňa 22. 2. 2013 uskutočnila akcia, na ktorú taekwondisti ale aj široká laická verejnosť tak ľahko nezabudne!
Do mesta pod Zoborom sa podarilo organizátorom Demonštrácie bojových umení pritiahnuť okrem iného Národný tím Taekwon-do priamo zo Severnej Kóreje!
Počas trojhodinového programu mala preplnená mestská športová hala možnosť vidieť majstrov viacerých bojových umení (aikido, krav-maga, brazílskeho jiu jitsu, karate, wing tsun, box, kung fu, thajský box) a ako záver a zlatý klinec programu predviedli svoje umenie práve kórejskí majstri Taekwon-do. Kórejčania spravili šou, akú človek nevidí každý deň. Počas svojho predstavenia predvádzali tradičné taekwon-do prvky v kombinácií a krkolomnou akrobaciou. Divákom už pri týchto kúskoch tuhla krv v žilách a keď Kórejčania pridali aj prerážanie dosiek, lát a škridiel, všetci v hale boli vo vytržení. Publikom vytvorilo cudzokrajným majstrom doslova domáce prostredie a na konci odmenilo vystupujúcich niekoľko minútovým STANDING OVATION!
Demonštrácia bojových umení a podobné akcie sú jedným prostriedkom, ako sa môže bežný človek dostať do kontaktu s majstrami bojových umení a teda aj jedinou možnosťou, ako spoznávať svet bojových umení. Pevne verím, že podobné akcie sa na Slovensku stanú každoročným rituálom a Taekwon-do vo svojej tradičnej forme podľa jeho stvoriteľa Generála Choi Hong Hi sa dostane do sŕdc širokej verejnosti. /y/

Podobné články

Najnovšie články

Partneri