Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Ponte 2015 – 2. kolo

2. kolo ligy Ponte prebiehalo dňa 11.4.2015 v Košiciach. Súťaž bola zorganizovaná pod záštitou Slovenského zväzu Teakwon-Do I.T.F. Na súťaži sa predviedlo okolo sto cvičencov z klubov Nitry, Serede, Trnavy, Moldavy nad Bodvou, Turne nad Bodvou, Košíc, Prešova, Smoleníc,  Trstenej pri Hornáde a Bratislavy. Slovenskú Taekwon-Do Alianciu reprezentovalo 53 cvičencov z Trnavy, Serede, Nitry, Moldavy nad Bodvou, Turne nad Bodvou, Košíc a Prešova.

Žiaci, žiačky, juniori a juniorky mohli súťažiť v disciplínach „Tul “ (technické zostavy), „Matsogi“ (športový boj) a „T-ki“ (špeciálne techniky). Seniorom a seniorkám pribudla ešte disciplína „Wirok“ (silové prerážanie). Súťaž započala deviatou hodinou ráno, kedy sa do ringov postavili seniori a seniorky v discplíne „Tul“ a následne aj v disciplíne „T-ki“. Po skončení seniorských kategórií nasledovali disciplíny „Tul“ a „T-ki“ juniorov a junioriek. Pred obedňajšou prestávkou sa dostali na rad žiaci a žiačky v disciplíne „Tul“.

Druhá časť súťaže bola započatá disciplínou matsogi seniorov a senioriek. Počas tejto disciplíny prebiehala na vedľajšom zápasišti disciplína „T-ki“ žiakov a žiačok, ktorej sa zúčastnilo až 31 súťažiach. Po tom ako žiaci a žiačky ukončili túto disciplínu nasledovala ich posledná disciplína – matsogi. Na záver súťaže si pomerali sily juniori, juniorky, seniori a seniorky v disciplíne „Wirok“.

Kluby a cvičenci Slovenskej Taekwon-Do Aliancie celkovo obsadili 29 prvých miest, 21. druhých miest a 14. tretích miest a získali pohár pre Najlepšieho žiaka a Najlepšiu žiačku. Nakoľko dve naše seniorky získali rovnaký počet medailí, pribudlo k celkovému hodnotenie ešte ďalšie dva poháre pre Najlepšiu seniorku. Nakoľko sa súťaž obišla bez akýchkoľvek problémov a kategórie plynule na seba nadväzovali, chceli by sme sa prezidentovi Ladislavovi Huňadymu a organizátorom poďakovať za dobre zorganizovanú súťaž.
Klub – Počet súťažiacich – medaile – pohár:
Moldava nad Bodvou- 12 súťažiacich – 1.miesto – 4 x, 2.miesto -4 x, 3.miesto –3 x, + Pohár pre Najlepšiu seniorku skupiny A
Trnava- 6 súťažiacich – 1.miesto – 8 x, 2.miesto -1 x, +  Pohár pre Najlepšiu seniorku skupiny B
Sereď –  20 súťažiacich – 1.miesto – 9 x, 2.miesto -6 x, 3.miesto –6 x, + Pohár pre Najlepšiu žiačku, Pohár pre Najlepšieho žiaka
Nitra- 1 súťažiaci – 1.miesto – 2 x, 2.miesto – 1 x
Turňa nad Bodvou –  2 súťažiaci – 1.miesto – 1 x, 2.miesto -1 x, 3.miesto –1 x
Košice- 1 súťažiaci – 1.miesto – 1 x, 2.miesto – 1 x
Prešov- 11 súťažiacich – 1.miesto – 4 x, 2.miesto -7 x, 3.miesto –4 x
SB

Podobné články

Najnovšie články

Partneri