Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Nitra Cup 2015

Tak ako je už zvykom, aj tento rok UKF Nitra v spolupráci so Slovenskou Taekwon-Do Alianciou usporiadali už 9. ročník Nitra Cupu. Súťaž sa konala 9. mája 2015 v športovej hale Klokočina v Nitre. Do Nitry si prišlo zasúťažiť 200 taekwondistov z 19 oddielov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Srbska a Veľkej Británie.

Čestným hosťom súťaže bol kórejský veľmajster GM Hwang Ho Yong IX.Dan. Po slávnostnom zahájení si svoje sily začali merať súťažiaci postupne od najmladších po najstarších v disciplíne „tul“. Skôr, akona tatami nastúpili taekwondisti s cieľom zmerať sily v „Matsogi“, nasledovala krátka obedňajšia prestávka na doplnenie energie nielen súťažiacich, ale aj rozhodcov.

V disciplíne „Matsogi“ a „Team matsogi“  sa začalo súťažiť od kategórie žiakov a žiačok, až po seniorov a senioriek. Ešte kým prebiehalo súťaženie v disciplníne „Matsogi“, začalo sa súťažiť v disciplíne „Wirok. Na záver celej súťaže prebiehalo udeľovanie medailí súťažiacim a vyhodnotenie najlepšieho žiaka, juniora, seniora, najlepšej žiačky, juniorky, seniorky a samozrejme prvé tri najúspešnejšie kluby súťaže.

Naúspešnejším klubom na Nitra Cupe sa stal klub Sonkal Praha. Z druhého miesta sa tešil, tak ako aj minulý rok, Slovakia Team. Do tretice tretie miesto obsadil klub Bajša zo Srbska. Všetkým úspešným súťažiacim gratulujeme!!!

SB

Podobné články

Najnovšie články

Partneri