Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Majstrovstvá SR v Nových Zámkoch 2017

Dňa 02.12.2017 sa v Nových Zámkoch konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v Taekwon-Do ITF 2017 pod záštitou Slovenskej Taekwon-Do Aliancie a za podpory mesta Nové Zámky. Pozvanie prijalo 150 súťažiacich z 11 klubov z celého Slovenska.

Súťažiaci začali prichádzať do športovej Haly Milénium už v skorých ranných hodinách. Oficiálny začiatok súťaže bol naplánovaný na 9:30 hod. hneď po porade rozhodcov a koučov. Súťažilo sa v niekoľkých disciplínach a tul, matsogi, team matsogi, wirok a t-ki.

TUL sú technické zostavy, čo znamená, že niekoľko základných techník je spojených do jednej zostavy, v ktorej cvičenec bojuje proti imaginárnemu súperovi. MATSOGI je športový boj proti konkrétnemu súperovi, ľuďom tiež známi aj pod menom sparing. TEAM MATSOGI je taktiež športový boj, avšak teraz proti sebe nestoja jednotlivci, ale dva teamy, ktoré strategicky vyberajú bojovníkov na matsogi. WIROK-om nazývame prerážanie, počas ktorého sa cvičenci snažia preraziť určitý počet dosiek vybranou úderovou plochou. T-KI sú špeciálne techniky, pri ktorých sú dosky umiestnené v rôznych výškach, alebo za prekážkou, ktorá má rôznu dĺžku.

 

Podobné články

Najnovšie články

Partneri