Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Kurz medzinárodných inštruktorov 2024

Počas víkendu dni 16. a 17.3.2024 sme sa viacerí medzinárodní inštruktori zo Slovenskej Taekwon-Do aliancie (STA) zúčastnili udalosti: International instructor course (IIC) –  čiže medzinárodného inštruktorského kurzu, ktorého absolvovanie a následné preskúšanie komisiou je dôležité, aby sa držiteľ IV. Danu a vyššie stal oficiálnym medzinárodným inštruktorom v taekwonde ITF.  Tentokrát sme na kurz nemuseli nikam cestovať, absolvovali sme ho priamo vo svojich domácnostiach online cez platformu Zoom, kde sme sa od prednášajúcich: veľmajstra Hwang Ho Yonga, IX. dan a majstrov Martina Zámečníka, VII. dan a Ondřeja Vrábela, VII. dan dozvedeli opäť hodnotné informácie, ktoré nás všetkých účastníkov veľmi obohatili.

V sobotu sme sa venovali v dvoch trojhodinových blokoch teórii taekwonda a v nedeľu nás čakala praktická časť, ktorá bola zameraná na nácviky techník, zostáv, povely využívané pri vedení tréningu a na metodiku nácviku a trénovania riadených bojov – prešli sme sambo matsogi, ibo matsogi, ilbo matsogi, panjayu matsogi. Myslím si, že každého zúčastneného tieto informácie obohatili.

Nakoľko udalosť bola realizovaná online, tak aj účasť bola veľmi hojná – IIC sa zúčastnilo 74 taekwondistov z rôznych krajín – Slovensko, Česká republika, Amerika, Austrália, Afrika, Holandsko, Španielsko, Veľká Británia, Kanada, Malajzia, Fínsko, Moldava, Írsko, Čína, Chorvátsko, Srbsko.

 

Podobné články

Najnovšie články

Partneri