Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

Moravia Open 2019

Dňa 27. až 29. septembra sa konala medzinárodná súťaž Moravia Open. Tento rok kluby zo Slovenska spojili sily a vytvorili jeden tím “Slovakia Team”, pod vedením reprezentačných trénerov Gabriela Barnáka a Štefana Bányasza. Celkovo nás reprezentovalo 21 súťažiacich

Z klubov Taekwon-do UKF Nitra, ŠK Taekwon-do Turňa nad Bodvou, ŠK Taekwon-do & Kickboxing Moldava nad Bodvou, Taekwon-do Academy Slovakia. A rozhodovalo 5 rozhodcov. Tak ako už je zvykom v piatok po príchode na Ostravu sa naši súťažiaci zaregistrovali a vybrali sa na svoje hotely kde sa začali pripravovať na súťaž. V sobotu hneď po Coach meetingu a po overení kategórií sa začala súťaž, ako prvý sa predviedli juniori a seniori ako v tuloch tak aj v matsogi. V tuloch sa nám ešte v doobedňajších hodinách podarilo získať 4 medaile a to 3x bronzovú a 1x striebornú. Hneď po obedňajšej pauze začali prvé matsogi zápasy kde sme takisto boli úspešný a spolu vybojovali 4x bronzovú 1x striebornú a 1x zlatú medailu. Je nutné spomenúť že zlatú a striebornú medailu máme z jednej kategórie a to ženy -62kg kde proti sebe nastúpili Kristína Ivanová a Oleksandra Khvostova dievčatá si nič nedarovali a rozhodli až posledné sekundy zápasu kde si víťazstvo zobrala Kristína Ivanová. Na konci prvého súťažného dňa sa konala disciplína Team Matsogi a od nás sa tejto kategórie zúčastnil Peter Halász, ktorý bol súčasťou medzinárodného tímu ktorý išiel proti českej reprezentácii. Peter svoj zápas vyhrával, ale ako sa stáva stačí malá nepozornosť a aj zdanlivo vyhratý zápas sa dá prehrať. Na naše veľké potešenie Peter dokázal ešte v posledných sekundách urobiť maximum a zápas skončil aspoň remízou. Druhý súťažný deň začal presne podľa časového harmonogramu a priestor dostali aj naši žiaci (kategória žiaci). Tiež chceli predviesť to najlepšie čo dokážu a o čom hovoria aj ich výsledky z tulov (technických zostáv). Získali 3x bronzovú 2x striebornú a 2x zlatú medailu. Pre naše sklamanie nemohli všetci naši žiaci štartovať v kategórii matsogi (športový boj) kvôli nízkym technickým stupňom.  Napriek tomu štyria naši zverenci, ktorým to umožnené bolo si domov odniesli 1x bronzovú, 1x striebornú a 2x zlatú medailu.

Na konci druhého súťažného dňa sa konalo odovzdávanie trofejí za najúspešnejších jednotlivcov a tímu Slovakia si trofej vybojoval Christián Tamáš z klubu ŠK Taekwon-do & Kickboxing Moldava nad Bodvou, kde svojim výkonom naozaj prekvapil a  ocenenie si zaslúžil.

Týmto všetkým zúčastneným GRATULUJEME a prajeme ešte viac skvelých úspechov.