Vyhľadať

Slovenská Taekwon-Do Aliancia

ME V Rimini! EITF EU TKD CHAMPIONSHIP

Po náročnej ceste do Talianska, dorazil Slovenský tím priamo do RDS Sport Hall v Rimini,ktoré bolo dejiskom tohtoročných Majstrovstiev Európy.

XXXIV Adult / XXV Junior / XI Veteran / IX Children / EITF European Taekwon-do Championship 
RDS Staduim RImini -Italy – 1.-8. april 2019

1.Súťažný deň.

V priebehu 1. dňa, odcvičili Patrik, Vivien a Erik svoju disciplínu tul. Predviedli krásny výkon, no bohužiaľ sa im nepodarilo prebojovať až na stupienky víťazov. Patrik odsúťažil hneď prvý deň  matsogi(športový boj), kde dobrý výkon s veľmi silným súperom z Estónska. Zápas sa rozhodol až v posledných sekundách, v ktorých bohužiaľ Estónec nášho cvičenca na bodoval a tak bohužiaľ Patrik prehral svoj súboj o jeden bod. Súťažný deň sa ukončil otváracím ceremoniálom.

Na fotke je Vivien, Patrik a Jozef ako naši vlajkonosiči pri oficiálnom nástupe.

2.Súťažný deň

„ tulový (zostavový) deň“

Jozef, Mário, Richard a Dominika  zabojovali vo svojich dosť preplnených kategóriách.
Ako prvý v rade prišiel Jozef, ktorý v prvom kole vyhral nad Švédom jednoznačne 5:0. Bohužiaľ jeho ďalší súper bol ešte náročnejší a Jozef prehral.
Nasledovala 2. strana „pavúka“ v rovnakej kategórii, kde nastúpil Mário, ktorému sa nepodarilo postúpiť ďalej. Richard nastúpil v kategórii II. danov, kde prvé kolo vyhral a druhé kolo tesne prehral so súperom z Grécka 2:3.
Pre informáciu, Grécky súťažiaci následne vyhral celú kategóriu. Ako posledná nastúpila Dominika, tiež v kategórii II. danov, ktorá po prvom náročnom kole vyhrala. Kategóriu bohužiaľ kvôli časovému sklzu nedokončili a teda sa pokračovalo na ďalší deň.

3.Súťažný deň.

Každý deň bol pre Našich súťažiacich náročnejší. Kvôli organizačným problémom sa posunuli všetky kategórie a tak neprišli na rad všetci naši zverenci, ktorí mali. Hneď ráno nastúpila Dominika a dokončovala sa jej kategória zostáv. Po súperke z Česka vyhrala nad Španielkou a dostala sa tým do semifinále, kde prehrala nad silnou súperkou z Ruska a tým získava bronzovú medailu. Vďaka tejto výhre získalo Slovensko po dlhej dobe(14 rokov) medailu na Majstrovstvách Európy. Podvečer nastúpili na sparing Erik a Vivien. Erik stihol od zápasiť iba jeden zápas zo skupiny. Zo súperom z Írska po veľmi vyrovnanom zápase prehral tesne pred koncom o 2 body. Vivien nastúpila na 2 zápasy. Po tvrdom boji zo súperkou z Česka prehrala o pár bodov. Nasledoval zápas so súperkou z Ruska. Bohužiaľ aj naša silná príprava a dravosť nestačili na veľmi silnú a kvalitne pripravenú súperku.

4. Súťažný deň

Hneď z rána do ringu nastúpili opäť Vivien a Erik aby dokončili svoje kategórie. Vivien svoj posledný zápas prehrala s Ukrajinkou. Medailu síce nezískala, ale predviedla skvelý výkon a získali sme nové skúsenosti, ktoré využijeme k ďalšiemu zlepšovaniu Nás všetkých. Erik pokračoval vo svojej kategórie. Súboje so súpermi so Španielska a Slovinska vôbec neboli jednoduché, každý bod bol tvrdo vybojovaný no napriek tomu sa mu nepodarilo postúpiť zo skupiny. Jozef a Mário sa dnes dostali taktiež na rad no váhovej kategórii -71 kg.

Ako prvý nastúpil na zápas Jozef proti Rumunovi, kde s neskutočným nadhľadom vyhral svoj zápas. Podľa trénerov to bol jeho doposiaľ najlepší zápas. Hneď za ním nastúpil Mário, ktorý mal hneď v prvý zápas veľmi skúseného súpera, ktorému podľahol. Ďalší jeho zápas s Angličanom, kde predviedol oveľa kvalitnejší výkon, no bohužiaľ to na výhru nestačilo. Posledný zápas v jeho skupine bol s Ukrajinským borcom, na ktorého odhodlanie a bojovnosť Mária nestačila. Ukrajinec nakoniec vyhral ich skupinu. Jozef v jeho druhý zápas proti Grékovi bohužiaľ musel ukončiť, kvôli zdravotným problémom. Podvečer do ringu nastúpil Richard v kategórii -85 kg. V prvom zápase s Bulharským súperom Richard fyzicky nestačil. Následne voči Angličanovi podľahol, kvôli zraneniu kolena.

 

Záver:

European Taekwon-do ITF Championship 2019 in Rimini. Pre nás najväčšia súťaž roka za nami.
Týždeň plný emócií, stresu, bojovnosti, túžby po víťazstve. Chceli by sme týmto poďakovať každému zverencovi, ktorý reprezentoval našu krajinu. Či už to bola výhra až na stupienok víťazov, alebo len jedno kolo v „pavúkovi“, sme na Vás všetkých hrdý. Všetci predviedli skvelé výkony, za ktoré sa nemusia hanbiť. Ak už sme aj prehrali, získali sme nové skúsenosti a podnety, čo môžeme zlepšiť a na čo  naďalej pracovať.
Jedno je však isté. Európa už o nás vie a nabudúce si ideme ešte po väčšie víťazstvá. Chceli by sme poďakovať trénerom, ktorý majú trpezlivosť a často ešte väčšiu túžbu bojovať ako súťažiaci a vďaka tomu z našich cvičencov vytvorili skvelých bojovníkov a ľudí.

Podobné články

Najnovšie články

Partneri